سیستم سینمایی

سیستم سینمای خانگی یک ابزار عالی برای ایجاد تجربه ای سینمایی در خانه است. این سیستم ها می توانند کیفیت صدای عالی و قابلیت پخش فیلم و صدا از منابع مختلف را ارائه دهند. انتخاب سیستم سینمای خانگی باید با توجه به عوامل مختلفی مانند اندازه و نوع فضای مورد نظر، بودجه، تعداد بلندگوها، و نوع بلندگوها انجام شود.

برای طراحی سیستم سینمای خانگی حرفه ایی به موارد مهمی باید توجه داشت که بستگی به خواسته پروژه و نیاز کارفرما در ادامه به این موارد اشاره میکنیم که امیدواریم برای طراحی این سیستم ها برای شما کارائی داشته باشد .

اصول آکوستیک در سینمای خانگی :

1- مناسب بودن ابعاد اتاق تاثیر زیادی بر کیفیت صدا دارد

2- انتخاب صحیح محل قرارگیری بلندگوها

3- استقاده از پنل های آکوستیک می توانند انعکاس های ناخواسته صدا را جذب کنند و نویز محیطی را کاهش دهند.

4- فرش و پرده می توانند به جذب صدا و کاهش نویز کمک کنند.

5- نرم افزارهای کالیبراسیون می توانند به تنظیم و بهینه سازی سیستم صوتی شما کمک کنند.

طراحی سیستم صوتی مناسب برای سینمای خانگی به عوامل مختلفی بستگی دارد. در اینجا به تعدادی از موارد مهم اشاره می‌کنیم :

تعیین بودجه قبل از هر چیز، باید بودجه خود را تعیین کنید. قیمت سیستم‌های صوتی از چند میلیون تومان تا چند صد میلیون تومان متغیر است.
انتخاب نوع سیستم سیستم های با رسیور امپلی فایر های چند کانال یا استفاده از ساندبار برای فضاهای کوچکتر
انتخاب بلندگو بلندگوهای سقفی: برای ایجاد صدای فراگیر مناسب هستند. بلندگوهای دیواری: فضای کمتری اشغال می‌کنند. بلندگوهای ایستاده: بهترین کیفیت صدا را ارائه می‌دهند.
انتخاب امپلی فایرامپلی فایر وظیفه رساندن و تفکیکم صدا با بلندگو ه ا را دارد که در انتخاب آن باید دقت لازم انجام شود

یکی از سستم های  رایج چیدمان سینمای خانگی 5.1 است که شمال 3 بلندگو سنتر و چپ راست می باشد و 2 عدد بلندگو سراند پشت سر بیننده و یک عدد ساب ووفر  .

سیستم سینمایی 7.1 یکی دیگر از سیستم های رایج در چیدمان سینمای خانگی می باشد که شامل سه بلندگو Center & front & Left و دوبلندگو  Surround Left & Right و دو بلندگو  Surround Back Left & right می باشد که مجموع 7 بلندگو و یک عدد ساب ووفر می باشد.

سیستم صوتی 9.1 کاناله یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های صوتی برای سینمای خانگی است که تجربه صوتی فراگیر و واقعی را به شما ارائه می‌دهد. این سیستم شامل 9 بلندگو و یک ساب‌ووفر است.شامل 3 عدد اسپیکر front  دو عدد ابلندگو  سراند چپ و راست و 2 عدد بلندگو سراند بک و یک عدد ساب  . در این حالت می شود به جای 2 عدد بلندگو اضافه شده به سراند چپ و راست این 2 عدد بلندگو  را به سقفی تغییر داد .

تماس با ما

جهت ثبت درخواست مشاوره خود و دریافت راهنمایی سریع از کارشناسان ما، فرم مقابل را تکمیل و برای ما ارسال نمایید.

تماس با ما

"(ضروری)" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد