فضاهای باز

سیستم‌های صوتی خانگی در فضای باز، موسیقی را به زیر آسمان آزاد می‌آورند و تجربه‌ای صدایی جذاب و مهیج را ایجاد می‌کنند. این سیستم‌ها به جشن‌ها و رویدادهای فضای باز ابعادی جدید می‌بخشند و لحظات خاص را با انرژی موسیقی به یادگاری تبدیل می‌کنند.

مقاومت بلندگوها در برابر خاک و رطوبت با استفاده از استاندارد IP (Ingress Protection) مشخص می شود. این استاندارد از دو رقم تشکیل شده است:

  • رقم اول: به مقاومت در برابر ذرات جامد مانند خاک و گرد و غبار اشاره دارد.
  • رقم دوم: به مقاومت در برابر مایعات مانند آب اشاره دارد.

یکی از ویژگی های مهم بلندگوهای IP دار، مقاومت آنها در برابر خاک و رطوبت است. این امر به آنها اجازه می دهد تا در محیط های بیرونی و چالش برانگیز مانند باغ ها، حیاط ها، استخرها و سواحل مورد استفاده قرار گیرند.

 

شما در طراحی سیستم صوت فضای باز، بیشتر از بلندگوهای دیواری یا ستونی استفاده می‌کنید که قدرت پرتاب بالا و RMS با وات بالایی داشته باشند. این بلندگوها می‌توانند در فضای بیرون با نویز محیطی بالا، بهترین صدا را برای فضای بیشتری به شما ارائه دهند.

بلندگوهای دفنی و باغچه‌ای در فضای باز و سبز خانه کاربرد فراوانی دارند. این بلندگوها با زاویه پرتاب‌های متفاوت در باغچه طراحی شده‌اند و به همراه ساب‌ووفرهای دفنی، می‌توانند صدای واضح و یکنواختی را برای محیط فراهم کنند.

بلند گوهای پرتابل و باطری‌خور، امکان گوش دادن به موسیقی را در هر مکان و زمانی برای شما فراهم می‌کنند. چه در حال پیک‌نیک در طبیعت باشید، چه در ساحل قدم بزنید یا در حیاط منزل خود استراحت کنید، این اسپیکرها همراهی ایده‌آل برای شما خواهند بود.

انتخاب بلندگوهای مناسب برای فضای باز به عوامل متعددی بستگی دارد. در اینجا برخی از ویژگی های مهمی که باید در نظر بگیرید آورده شده است

انتخاب چیدمان مناسب بلندگو در محیط‌های باز به عوامل مختلفی مانند ابعاد محیط، نوع کاربری، سلیقه شنونده و بودجه پروژه بستگی دارد. در این شکل به  چیدمان‌ رایج بلندگو در محیط‌های باز اشاره کرده ایم و نمونه‌هایی از مدل اسپیکر هایی که در این فضا ها استفاده می شود آورده شده است .

در این شکل به شکل چیدمان در حیاط یک ویلا توجه کنید و و به پخش و یکنواختی صدا که با رنگ در این شکل مشخص شده ایست توجه کنید ما برای طراحی در فضاهایی که یکنواختی و شدت صدا در محیط مهم باشد می توانیم با استفاده از نرم افزار  EASE و خروجی از این نرم افزار شبیه سازی اسپیکر های انتخابی را در محیط ببینیم .

در این شکل و طزاحی هم با نحوه چیدمان اسپیکر های در فضای نشیمن حیاط آشنا می شوید که در نهایت با این چیدمان صدای یکنواختی در محیط فراهم می شود و یکی از آیتم هایی که باید در طراحی سیستم صوت و انخاب اسپیکر توجه داشت زاویه پوشش بلندگو هستش.

ارتباط با ما

جهت ثبت درخواست مشاوره خود و دریافت راهنمایی سریع از کارشناسان ما، فرم مقابل را تکمیل و برای ما ارسال نمایید.

تماس با ما

"(ضروری)" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد