دنون Denon
برند 
Denon

Denon

 (Kabushiki Kaisha Denon) یک شرکت الکترونیکی ژاپنی است که در سال 1910 توسط Frederick Whitney Horn ، یک کارآفرین آمریکایی تاسیس شد. این شرکت در ابتدا کار خود را در سال 1910 به عنوان بخشی از Nippon Chikuonki Shokai (شرکت ضبط ژاپن) با تولید گرامافون و دیسک یک طرفه آغاز کرد.  این شرکت در ابتدا  – Nippon ‘DENki ONkyo Kabushikigaisha’ نامیده می شد که به نام DEN-ON در زبان ژاپنی کوتاه شد. دنون به طور جدی درگیر سیستم های صوتی و تولید لوازم برقی خانگی بود. بعداً این شرکت با سایر شرکتهای مرتبط ادغام شد و درنتیجه نام شرکت Denon را گرفت. نام تجاری Denon از ادغام Denki Onkyo  در سال 1939 بدست آمد.

Denon  اولین سیلندر دیسک و پخش کننده ی آن را در ژاپن تولید کرد. در چند دهه بعد، دنون در مراحل اولیه توسعه فن آوری صوتی دیجیتال، به طور تخصصی در ساخت تجهیزات صوتی حرفه ای و با کیفیت، مشارکت داشت.

 Denon اولین ضبط کننده دیسک حرفه ای ژاپن را ساخت و از آن برای ضبط صدای امپراطور ژاپن هیروهیتو استفاده کرد. طی چند دهه آینده تعداد زیادی از ادغام ها  انجام گرفت. این شرکت در سال 1912 با تولید کننده ضبط ژاپن و آمریکا با هم ادغام شد و سپس در سال 1928 هنگامی که این شرکت  با  “کلمبیا”  ادغام شد نام  Japan Columbia Recorders  گرفت. تغییر بیشتر در سال 1946 رخ داد که این شرکت  به  Nippon Columbia تغییر نام داد .برای چندین دهه، دنون نام تجاری Nippon-Columbia   و از جمله لیبل رکورد Nippon Columbia را داشت. در سال 2001 ، Denon  به عنوان یك شركت جداگانه با در اختیار داشتن 98٪ سهام Ripplewood Holdings و 2٪  Hitachi بود. در سال 2002 ، با Marantz ادغام شد تا D&M Holdings را تشکیل دهد. در تاریخ 1 مارس 2017 ، Sound United LLC  با کسب سهام D + M Holdings را به پایان رساند.

امروزه، این شرکت در سینمای خانگی حرفه ای  و تجهیزات صوتی از جمله گیرنده های A / V ، پخش کننده های Blu-ray ، تیونرها ، هدفون و سیستم های موسیقی بی سیم تخصص دارد.

 Denon همچنین برای گیرنده های AV پر مصرف و کارتریج های فونوگراف کویل متحرک شناخته شده است. دو مدل از سری M ،  Denon M31 و M30 ، موفق ترین محصولات رادیویی HiFi کوچک در اواسط دهه 2000 میلادی بودند. از زمان عرضه  HiFi DAB در بازار آنها چندین جایزه در اروپا دریافت کرده اند.

بعد از ورود مدیای وضوح بالا به سرگرمی های خانگی تمرکز سازندگان معتبر سیستم های سینمایی خانگی از صدا به سمت تصویر رفت! و با رواج روز افزون دیوایس های مختلف همراه امکان برقراری ارتباط بی سیم صدا به سیستم های صوتی بیشتر شد, در این بین کمپانی های مثل OPPO متولد شدند که از ابتدا تصویر وضوح بالا را هدف گرفتند. و امروز حتی موفق شده بازار صدای high end را تحت تاثیر خود قرار دهد. کمپانی ها در سه و چهار سال اخیر تمرکز زیادی بروی امکانات جانبی آمپلی فایرهای سینمایی گذاشته اند! ارتباط WIFI و Bluetooth به لازمه ی اولیه برای آمپلی فایرهای سینمایی تبدیل شده, حتی در محصولات های فای هم ارتباط از طریق USB و حتی ارتباط بیسیم را مشاهده می کنیم! همین امر باعث شده برخی از کمپانی ها در تولیدات خود از ماهیت اصلی محصول دور شده و به تولیدات شبه تجاری روی بیاورند.

یکی از برندهای فوق خوش نام در صنعت صدا کمپانی ژاپنی DENON است. بی شک و بی شک دنون از بهترین های صنعت صدا می باشد.

دنون در نیمه اول و دوم امسال تولیدات نه چندان جالبی حداقل در ظاهر آمپلی فایرهای سینمایی داشته است! جدید ترین و برترین آمپلی فایر سینمایی دنون مدل AVR-X5200  است. میتوان گفت این محصول، اکثر علاقه مندان دنون را با سایز و وزن کمی که دارد، متعجب کرده است. پنل جلوی این مدل برتر از دنون تنها ارتفاعی کمتر از 17 سانتیمتر و وزنی در حدود 14 کیلو گرم دارد! که این برای یک مدل مرجع اصلا جالب نیست و نشان از کیفیت پایین قطعات و ساخت ارزان این مدل دارد.

اگر تصاویر نسل های نه چندان قدیمی تر آمپلی فایر های دنون با نسل جدید این کمپانی مقایسه کنید، متوجه تفاوت فاحش آنها در کیفیت ساخت با تولیدات چند سال اخیر خواهید شد.

این شرکت نمایندگی محصولات Denon را دارد و راه حل هایی سینمایی و موسیقی با تمام محصولات این شرکت قابل ارائه می باشد . با ثبت نام در سایت www.avadisgroup.com شما می توانید جز مشتریان این سایت شده و از خدمات تحفیف و طراحی و اجرا این شرکت استفاده نمایید.

 

جستجو پیشرفته